Trenutno pregledavate Objava za medije

Objava za medije

Klub Sinjana Zagreb u svojstvu predlagatelja s ponosom objavljuje da su naši vitezovi – braća Marko i Vladimir Veselica konačni dobili zasluženo priznanje u glavnom gradu svih Hrvata. Skupština Grada Zagreba 2. studenog 2020. jednoglasno je donijela odluku da se šetnica na Savskom nasipu od Jadranskog mosta do Ulice Gredice nazove Obalom dr.sc. Marka Veselice, istaknutog hrvatskog rodoljuba, intelektualca, osuđenika savjesti planete Zemlje po Amnesty Internationalu, prvooptuženog u procesu protiv hrvatskih proljećara (Veselica, Tuđman, Gotovac, Đodan) i poznatog borca za ljudska prava i slobodu. Isto tako Skupština Grada Zagreba donijela je jednoglasnu odluku da se park s južne strane Ulice Divka Budaka u Maksimiru nazove Parkom dr.sc. Vladimira Veselice, istaknutog hrvatskog ekonomista, intelektualca, proljećara, političara i društvenog djelatnika.

Ovim putem zahvaljujemo svima na podršci u ovom procesu: članovima našeg Kluba; medijima; Hrvatima diljem svijeta – od Australije, Čilea, Argentine pa do SAD-a i Kanade; posebno zahvaljujemo Gradonačelniku gospodinu Milanu Bandiću; prof. Ani Stavljenić – Rukavina; zastupnicima u Skupštini; Kazimiru Ilijašu; stručnim službama Grada Zagreba i svima onima koje ovdje nismo uspjeli pojedinačno navesti.                  

Klub Sinjana Zagreb